Pláže na Brači

Bobovisce_122


Ostrov Brač
– to je synonymum pro klid, pohodu a překrásnou přírodu s nádhernou kombinaci barev, které zaručují odpočinek pro oči, tělo i duši. Pro vychutnání si tohoto prostředí sem turisté jezdí a ostrov Brač milují. Z tohoto pohledu je Brač jedna velká pláž, protože kdekoli stojíte na břehu moře, tak se můžete vykoupat a položit na vyhřáté ploché kameny na slunce nebo do stínu všudypřítomných borovic, které slouží jako přírodní slunečníky.

Pláže na ostrově Brač jsou převážně oblázkové. Písčité pláže jsou zde výjimkou, ale i ty je zde možné najít (např. místní „Malý Balaton“ – pláž Lovrečina blízko městečka Postira). V městečkách a jejich okolí jsou pláže upravené nebo čistě přírodní, pláže rušné i zcela osamocené, v zátokách, u přístavů nebo na klidných místech. Záleží jen na Vás, jakou pláž si vyberete.

Zlatni rat – to je určitě nejznámější a nekrásnější pláž celého Jadranu, na kterou se sjíždějí turisté z celého světa. Najdete ji poblíž městečka Bol a je zajímavá třeba i tím, že proudy moře přesýpají oblázky a často tak mění její tvar.

Další významnou a hojně navštěvovanou pláží je Lovrečina. Která se nachází kousek od městečka Postira. Jedná se o jedinou čistě písečnou pláž na ostrově Brač. Najdete zde velmi pozvolný vstup do vody, kde je mělké moře, což tuto pláž činí ideální pro rodiny s dětmi.

Bol, to je jedna veliká pláž. O tom se sami přesvědčíte a uvidíte, že si jistě najdete tu “svoji”.

Bobovisce_122

ZŠvžr Uvaly BoboviöśeZŠvžr Uvaly Boboviöśe

Bobovisce_121Bobovisce_125