Brač …ostrov, který si zamilujete!

Zlatni Rat Beach-Beautiful landscape tourism destinations
Ostrov Brač nabízí ideální podmínky pro všechny, kteří milují čisté moře, krásné pláže, borovicemi provoněný mořský vzduch, krásnou přírodu, historické památky a středomořskou atmosféru. Obce a osady si stále zachovávají téměř neporušený typický dalmatský ráz, nedotčený moderní výstavbou “panelákovitých” a nevzhledných hotelových komplexů.

Každý, kdo ostrov Brač navštívil je jeho krásou unesen a pohlcen. Zcela právem se tak Brač honosí oficiálním titulem “Nejkrásnější ostrov Jadranu”.

Brač je největším ze Středodalmatských ostrovů a nejvyšším bodem je Vigova gora (780 m), oblíbené vyhlídkové místo. Je to typický kamenitý vápencový ostrov, plný krasových jevů, škrap, dolin, poljí, závrtů a propastí. Téměř čtvrtina ostrova je pokryta nádherně vonícími borovicovými lesy. Podnebí je tu zcela středomořské s výrazně velkým počtem slunečních dní. Podél pobřeží se nachází množství pěkných pláží, některé jsou oblázkové, jiné písčité. Za zmínku stojí například pláž Zlatni rat v Bolu, dle mnoha turistů nekrásnější pláž na Jadranu či pláž Lovrečina poblíž Postiry.

Výhodou je také jazyková podobnost chorvatštiny s češtinou a slovenštinou, usnadňující komunikaci.

Brač je ostrovem, do kterého se opravdu zamilujete na první pohled.

Zlatni Rat Beach-Beautiful landscape tourism destinationsPostira_8Postira_7Boote_in_Bol5Brac_jaro