Turisticky vyhledávaná lokalita

Bobovisce_122
Spojení s pevninou je velmi snadné a rychlé pravidelnými trajekty ze Splitu do Supetaru, nebo z Makarské do Sumartinu. Jako jediný ostrov v oblasti nabízí Brač také možnosti letecké dopravy na mezinárodní letiště ve vnitrozemí, využívané především pro charterové lety malých a středních letadel.

Právě snadná dostupnost a jedinečné krásy ostrova přispěly v posledních letech k výraznému rozvoji cestovního ruchu.

Velkou předností jsou krásné pláže, hojnost a pestrost středomořského rostlinstva, historické památky, moderní ubytování v soukromých hotelech, apartmánech, domcích a vilách, možnosti sportovního a turistického vyžití. Jsou tu vynikající příležitosti nejen pro individuální dovolenou, ale především pro nejrůznější skupinové pobyty pro školy, firmy a organizace, meditační centra, seniory, sportovní a zájmové oddíly. Čistý mořský vzduch prosycený vůní borovic spolu se středomořským klimatem je vhodným místem pro rekonvalescenční a zdravotní pobyty.

Můžete si zde parádně zajezdit autem, na kole či skůtru nebo čtyřkolce, Brač nabízí kvalitní silnice, mnoho krásných vyhlídek a scenérií, ideální kopcovitý terén a na mnoha místech též stezky podél pobřeží. Na své si tu přijdou samozřejmě také pěší turisté, kterým se krásy ostrova doslova otevřou na každém kroku. Velmi vyhledávané jsou výlety lodí okolo ostrova, spojenés grilováním ryb. Oblíbeným sportem tu je jachtaření, potápění, windsurfing a rybaření. Další sportovní vyžití je možné na hřištích a sportovištích v Supetaru, Postiře či Bolu.

Hlavní sezóna dovolených je zde v červenci a v srpnu, velmi příjemné počasí s poklidnou atmosférou mimo hlavní sezónu tu panuje take v květnu, červnu, září i říjnu. V dalších měsících na jaře a na podzim je počasí a klima též vhodné pro mnohé účely, výlety, školení, či pěší turistiku.

Brač je ostrovem, do kterého se opravdu zamilujete na první pohled.

Bobovisce_122

Bobovisce_121

ZŠvžr Uvaly Boboviöśe

Bobovisce_125

Bobovisce_124