Popis cesty


Vlastní doprava – autem

Cesta do Chorvatska autem je po výstavbě dálnic v Chorvatsku bezproblémová. Pro řízení postačuje český řidičský průkaz. Dále je nutné osvědčení o technické způsobilosti vozidla a mezinárodní doklad o platnosti povinného ručení (zelená karta). Pokud budete mít vypůjčené vozidlo, je nutné mít s sebou ověřený doklad o zapůjčení.

Dopravní předpisy jsou téměř stejné ve všech zemích, kterými budete projíždět. V Rakousku musíte mít dálniční známku a všechny děti do 12ti let musí mít dětskou bezpečnostní sedačku. Ve Slovinsku musíte svítit i ve dne, na úsek dálnice musíte mít dálniční nálepku, v Chorvatsku také musíte svítit i ve dne, nesmíte pít žádný alkohol (0 ‰), dálnice se platí v turniketu.

1. Trasa: Přes Znojmo, Mikulov nebo Břeclav na Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb, Karlovac, Split. Tato trasa je z Prahy dlouhá přibližně 1000 km.

2. Trasa: Praha, České Budějovice, Linz (po dálnici směr Salzburg, odbočit na Graz), Graz, Maribor, Záhřeb, Karlovac, Split. Tato trasa je stejně dlouhá jako trasa č. 1, navíc platíte dva tunely. Výhodou může být, že se vyhnete průjezdu Vídní a také může být výhodou, že se vyhnete naší občas problematické D-1.

Po příjezdu do Splitu přijedete podle ukazatelů přímo k trajektu. Zde zakoupíte lístky na trajekt do Supetaru na ostrově Brač. Přepravu zajišťuje společnost Jadrolinia. Po příjezdu na Brač do městečka Supetar se již vydáte na konkrétní místo pobytu dle plánku cesty a místa, který sdělujeme nebo zasíláme každému zákazníkovi při rezervaci ubytování.

Autobusová linka
Několik společností v ČR již zajišťuje velmi pohodlnou dopravu linkovými autobusy. I touto dopravou se pohodlně dostanete až na ostrov, protože autobusové linky z ČR končí ve Splitu přímo u trajektu na ostrov Brač.
Dopravu Vám zprostředkujeme za výhodnějších podmínek, než kdybyste si kupovali jízdenku sami.

Letecky
Pokud využijete leteckou dopravu, pak přistanete na mezinárodním letišti ve Splitu. Odtud se dostanete autobusovým spojením do přístavu ve Splitu na trajekt. Zde zakoupíte lístky na trajekt do Supetaru na ostrově Brač.
Vzhledem k tomu, že ostrov Brač má vlastní mezinárodní letiště, je možná i letecká doprava přímo sem na ostrov Brač. Toto letiště je dimenzováno pro přistávání letadel o kapacitě do 100 osob. Podrobné informace se dozvíte na www.airport-brac.hr

Vlakem
I vlakem je cesta na ostrov Brač možná. Samozřejmě, že na ostrov nevedou koleje, ale stejně jako u linkových autobusů přijedete do Splitu na vlakové nádraží, které přímo sousedí s přístavištěm trajektů. Takže přejdete několik desítek metrů a zakoupíte lístky na trajekt do Supetaru na ostrově Brač.